Ziņas

 
 
Tiešsaistes konference “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”
2024-04-05

Latvijas Dabas fonds un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina interesentus uz  konferenci par klimatam draudzīgām lauksaimniecības metodēm. Pasākums notiks 17. aprīlī no pulksten 10.00 līdz 13.00 tiešsaistē un būs skatāms gan latviešu, gan angļu valodā.

Reģistrācija konferencei: https://ej.uz/craftlife

Kopš 2018. gada Latvijas Dabas fonds (LDF) kopā ar partneriem – Vides risinājumu institūtu (VRI), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), Čehijas Zinātnes un sabiedrības centru (CCSS) īsteno projektu LIFE CRAFT. Projekts praktiski pārbauda un demonstrē trīs dažādas metodes – tiešo sēju jeb bezaršanu, bioogles iestrādi augsnē un kontrolēto drenāžu, kuras ļauj samazināt CO2 un citas SEG emisijas, iepazīstina ar tām lauksaimniekus un apkopo praktiskus ieteikumus šo metožu piemērošanai Latvijas apstākļos.

Projekta noslēguma konferencē eksperti iepazīstinās ar šīm inovatīvajām, klimatam draudzīgajām lauksaimniecības metodēm un to testēšanas rezultātiem Latvijā.

“Projektā ir iesaistītas 8 saimniecības Dobeles novadā, kur projekta 5 gadu gaitā esam pārliecinājušies par tiešās sējas un StripTill tehnoloģijas pozitīvajām tendencēm. Projekta darbības rezultātā uzlabojusies augsnes bioloģiskā aktivitāte, palielinājies organiskās vielas saturs, uzlabojies gaisa un mitruma aprites režīms. Papildus visam, saimniecībās esam ievērojami samazinājuši CO2 emisiju apjomu, esam uzlabojuši augu maiņu, kā arī optimizējuši sējumu ierīkošanas izmaksas, tai pat laikā, praktiski nezaudējot ražas apjoma ziņā,” saka Jānis Kažotnieks, LLKC eksperts.

Konferences programma pieejama ŠEIT.

Konference notiks 17. aprīlī no 10.00-13.00 tiešsaistē. Saite uz pasākumu tiks nosūtīta pēc reģistrēšanās pasākumam.

Reģistrācija pasākumam: https://ej.uz/craftlife